Piyanoya Yeni Başlayanlar

Piyanoya yeni başlayanların ya da başlayacak olanların akıllarında bir çok soru vardır, piyanoya yeni başlayacağım fakat evimde piyano yok, acaba piyano çalmayı becerebilir miyim, piyano çalması zor mudur, piyano çalmak için her hangi bir özelliğe, her hangi bir yeterliliğe ihtiyaç var mıdır?

Bir enstrümana başlamaya kesinlikle kararlıysanız çalıp çalamayacağınız konusunda bir şüpheniz olmasın. Sanat Merkezimize geldiğinizde işitme testine tabi tutulup müzik kulağınız hakkında bilgilendirilirsiniz ve eğer yeterliyseniz enstrümanı çalamamak için hiçbir sebep yoktur. Piyano çalmak istiyorsanız piyano çalmayı tutkuyla istiyorsanız kesinlikle yapabilirsiniz!

Herhangi bir işi becermek için her zaman yeteneğin küçük, çalışmanın büyük bir unsur olduğunu düşünürüm ve dünya üzerinde bunun bir çok kanıtı mevcuttur. Bu yüzden eğer istekliyseniz ve yeteri kadar çalışırsanız enstrümanı çalamama gibi bir şey söz konusu değildir.

Eğer akustik bir piyano alacak bütçeniz yoksa önceliği dijital piyanoya vermenizi öneririm. En azından 2. el piyanoları araştırarak 2. El bir dijital piyano almak çalışmalarınız için daha sağlıklı olacaktır. Bazı kişiler tuşeli org almanızı önerecektir fakat tuşeli org alacak bütçeniz varsa 2. El dijital bir piyanoyu tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Bunların hiç birine bütçe ayıramam diyorsanız sesleri düzgün çıkaran basit bir orgta tercih edebilirsiniz. Piyanoya zamanla hakim olmaya başladığınızda elinizde orgun yeterli olmadığını fark ederek zaten bir süre sonra bir piyano almaya yöneleceksiniz. Bu yüzden bir enstrüman alırken kesinlikle bütçenizin sınırlarını zorlayabildiğiniz kadar zorlamanızı öneririm.

Gerçekten yapmak isteyen bir yolunu bulurken, gerçekten yapmak istemeyen her zaman bir bahane bulur!

Piyano Kursu İzmir – İzmir Piyano Kursu

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.