Piyanonuzun Tamiri

Piyanonuz zaman geçtikçe çoğunlukla dış etkenler nedeniyle ilk günkü performansını kaybedecektir.

Piyano tamiri ve onarımı oldukça uzun ve kapsamlı bir araştırmayı gerektirmektedir ki bu da ayrı bir uzmanlık gerektirir. Uzun zaman alacak tamirlerde teknikler, konsol ve kuyruklu piyanolara göre değişiklik göstermektedir.

Regülaj

Piyano oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir ve içinde birçok mekanik parça bulunmaktadır. Ne kadar çaldığınız ya da diğer dış etkenler piyanonuzu tahmin ettiğinizden çok daha fazla etkilemektedir.
Regülaj işlemi, piyanonuzun mekanik aksamının performansını olabildiğince uzun yıllar sürdürmesini sağlar.

Mekanik

Piyano mekaniği, piyano icat edildiğinden beri yüzyıllar boyu gelişim göstererek, bugünkü halini almıştır. Konsol ve kuyruklu piyanolar farklı mekaniklere sahiptirler. Bir piyanoda tüm mekaniği oluşturan yaklaşık 7000 parça bulunmaktadır.

Boyama Cilalama

Diğer enstrümanlar gibi piyanonun da mobilya değeri önemli bir husustur. Piyanolarınızın bakımlı olmasını istemeniz, dış görünüşüne önem vermeniz gayet doğaldır. Pek çok etken nedeniyle yıpranan piyanonuzun mobilyasını, çok istiyorsanız bakım yaptırmanın yanında rengini de değiştirebilirsiniz. Bu zor işlemin de dikkatli bir şekilde uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde piyanonuzun mekaniği zarar görebilir.

Piyano Kursu İzmir

Piyano Dersi İzmir

Bir cevap yazın