Piyano Satın Alma Süreci

Bildiğiniz üzere piyanonun farklı türleri bulunmaktadır.

Grand piyano tarzında büyük, kuyruklu piyanolar bulunmaktadır, bazıları orta boyda ve sahne üzerinde kullanabileceğimiz piyanolar oluyor. Bazı piyanolar ise eve koyabileceğimiz tarzdan daha küçük piyanolardır ve en küçükleri ise piyano değil, daha çok elektronik olup klavye veya org tarzında müzik aletleri olmaktadır.

Eğer bir piyano almak isterseniz, bazı dikkat etmeniz gereken konular bulunmaktadır.

Öncelikle piyanoyu çok iyi incelemeniz lazım. Herhangi bir eksiği var mı ya da sesi gür çıkıyor mu, ses tonlarında bir sıkıntı var mı ve buna benzer piyanonun bütün özelliklerini kontrol etmeniz gerekiyor. Yeni bir piyano alacaksanız ve piyano çalmak konusunda ciddiyseniz, sizi idare edecek şekilde değil, yıllarca çalabileceğiniz bir piyano olması gerekir.

Piyanonun markası ve modeli çok önemlidir.

Hangi malzemelerden yapıldığı ayrıca çok önemlidir ki sağlam olsun ve uzun yıllar kullanabilirsiniz. Fiyatlarını her zaman gerek müzik mağazalarında veya internet üzerinden araştırmanız gerekiyor. Piyano almak çok kolay bir iş değil. Daha küçük müzik aletleri almak daha kolay, fakat hangi enstrumanı almak isterseniz isteyin, her zaman ses tonuna ve kalitesine, enstrumanın yapıldığı malzemesine, marka ve modeline dikkat etmeniz gerekiyor.

Piyanoyu size satacak olan kişi eğer profesyonel bir müzik aleti satıcısı değilse, enstruman nasıl olursa olsun satmak isteyecektir. Dolayısıyla kimlerden aldığınızada çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Herhangi bir müzik aletleri satan bir dükkana girip satıcının sözlerine asla aldanmayın.

Marka ve modelleri kendiniz araştırın, aletin nerede ve nasıl yapıldığı konusunda araştırma yaptıktan sonra hangi modeli ve markayı alacağınıza karar verin. Piyanoda fiyatlar çok önemlidir, çünkü piyanonun büyüklüğü, özellikleri ve aynı zamanda model ve markasına göre fiyatlar yükselmektedir. Dolayısıyla bütün markaları ve modelleri kontrol edip hangisi sizin için en uygunsa onu almanız gerekiyor.

Bir cevap yazın