Piyano Hakkında Sık Sorulan Sorular

Piyano bir çok müzik türü için vazgeçilmez bir enstrümandır. Müziğin temel taşı ve müzik öğreniminin en önemli aşamasıdır. Bu yüzden piyano eğitimi almak istediğinizde ince eleyip sık dokumalısınız. Bu yazımızda size piyano kursu hakkında merak ettiğinizi düşündüğümüz en önemli soruları cevapladık.

Diğer yazılarımızı okumak veya kurs hakkında bilgi almak isterseniz “Piyano Kursu İzmir” sitemize bekleriz.

Piyano Hakkında Sık Sorular Sorular Nelerdir?

  • Piyano çalmayı ne kadar zaman içerisinde öğrenebilirim?

Piyano öğrenme süreciniz sizin çalışma temponuza bağlı olarak değişiklik gösterse de derslere düzenli katılımınız ve sürekli gerçekleştirdiğiniz pratiklerle birlikte ortalama olarak 2-3 ay gibi bir süre içerisinde istenilen parçaları çalmaya başlayabilirsiniz.

  • Her İsteyen Piyano Çalabilir Mi?

Ortalama olarak piyanoya başlangıç yaş 7 olarak belirlenmiştir. Bunun sebebi ise çocukların gerekli kas gelişimlerini tamamlamaları ve kas problemleri yaşamamaları içindir. Piyano çalmak isteyenler için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur. İstekli olan ve çalışmalarını düzenli olarak gerçekleştiren herkes piyano çalmayı öğrenebilir.

  • Sıfır Mı Yoksa İkinci El Bir Piyano Mu Almalıyım?

Bu konu aslında tamamen kişinin bütçesiyle ilgili bir konudur. Eğer ki sıfır bir piyano almak istiyorsanız ikinci ele göre bütçenizi daha yüksek tutmanız gerekecektir. Ancak sıfır piyanolar garanti kapsamında olduğundan dolayı oluşabilecek bir sorunda değişim ya da tamir garantisi ücretsiz olarak size sunulmaktadır. Genellikle ikinci el piyanoların garantisi devam etmediğinde dolayı karşınıza çıkabilecek her sorunda masraf yapmanız gerekecektir. Ancak ikinci el sağlam bir piyano bulursanız mutlaka bilen bir kişiyle satın almanızı tavsiye ediyoruz.

  • Piyanom yok. Yine de derslere katılabilir miyim?

Piyanonuz olmasa dahi piyano derslerimize katılım gösterebilirsiniz. Sanat merkezimizde piyano ve diğer enstrümanlar için gerekli ekipmanlar bulunmaktadır. Haftanın yedi günü sabah 10’dan akşam 10’a kadar dilediğiniz saat aralığında pratiklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki adrese tıklayıp eğlenceli yazımıza da okuyabilirsiniz;

Piyano çalmanın zeka gelişimine faydaları nelerdir