Piyano Hakkında Önemli Konular

Piyano Kursu Hakkında Merak Edilenler

Piyano öğrenmek zor mu? Herkes piyano çalmayı öğrenebilir mi?
Piyano tuşlu-vurmalı bir çalgıdır. O yüzden perdesiz çalgılara göre öğrenme aşaması çok daha kolay ve eğlencelidir. Piyano çalmak için herhangi ekstra bir özelliğe sahip olmanız da gerekmez, piyano kursuna başlamaya kararlı olmanız, piyano çalabilmeniz için yeterli olacaktır.

Piyano dersine başlama yaşı kaçtır?
Piyano başlangıç için sabit bir yaş bulunmamaktadır. Piyanoya çalmaya fiziksel olarak bir engeli bulunmayan herkes piyano eğitimlerimize katılabilir ve kolayca piyano çalmaya başlayabilir! Eğitimlerimiz hem çocuklara hem de yetişkin olarak verilmektedir.

Ne kadar sürede piyano da parça çalabilirim?
Temel piyano öğreniminizi ortalama olarak üç ay gibi bir süre içerisinde tamamlayabilirsiniz. Bu sürede temel etütleri tamamlayıp, birkaç parça çalma işlemini gerçekleştirmiş ve bu süreçten sonra ileri düzey eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Müzik yeteneği piyano çalabilmek için şart mı?
Müzik kulağının olması her müzik aleti için bir artı olsa da olmaması ya da tam gelişmemiş olması kesinlikle bir dezavantaj değildir. Çünkü aradaki fark uygun bir çalışma programıyla rahatlıkla kapatılabilmektedir. Sizde gerekli egzersizleri tamamlayarak piyano da kolaylıkla ilerleyebilirsiniz.

Müziğin belki de en temel enstrümanı olan piyanoyu en doğru tekniklerle öğrenmek için piyano kursu İzmir.