Piyano Fiyatları

İlk Alacağım Piyanonun Fiyatı?

Piyano çalmaya başladıktan sonra
Gerçekten piyanoyu hayatınızda kalıcı bir hobi olarak istediğinizden emin olduktan sonra sıra geliyor bir piyano satın almaya. Piyano satın almaya karar verdikten sonra karar verilmesi gereken bir diğer konu ise hangi tarz bir piyano satın alacağınız, bu durumda karşımıza temel olarak 2 çeşit piyano çıkıyor;

Akustik Piyano
Dijital Piyano

Bu piyano çeşitleri de görünüm olarak kendi içinde modellere ayrılıyorlar
Fakat o kadar ayrıntıya girmenize gerek olacağını düşünmüyoruz. Eğer bütçem müsait, yerim var ve düzenli olarak ayarlarını da yaptırabilirim derseniz bir akustik piyano satın alma yoluna gidebilirsiniz. Fakat daha ekonomik bir çözüm arıyorum, daha hesaplı bir piyano satın almak ve ayarlarıyla da uğraşmak istemiyorum diyorsanız bir dijital piyano tercih edebilirsiniz, özellikle hobi amaçlı piyano çalan kişilerin tercih ettiği piyano çeşidi dijital piyanolardır.

Dijital piyanoların yapımında kullanılan malzemeden, ses işlemcisine kadar bir çok unsur fiyatının değişmesine sebep olur. Öncelikle almak istediğiniz piyanonun kesinlikle iyi bir tuşesi yani tuş hassasiyeti olmalı, tuşları da ne çalamayacağınız kadar ağır ne de bir orgunki kadar hafif olmalıdır. Bu yüzden piyano satın alırken yanınızda piyanodan anlayan birinin olmasını veya piyanodan anlayan bir kişinin önerisiyle bir piyano satın almanızı öneririz.

2. El Piyano Satın Alırken

Eğer bütçeniz iyi bir piyano almaya uygun değilse
Biraz daha bekleyip bütçenizi arttırabilir veya 2. el bir piyano satın alma yoluna gidebilirsiniz, tabi ki 2. el piyano satın alırken piyanonun garantisi olmayacağı için kesinlikle ya güvebilir bir mağazadan ya da piyanodan gerçekten anlayan birinin yardımıyla bir piyano satın almalısınız.

Günümüzde Piyano Fiyatları

Günümüzde en uygun dijital konsol piyano fiyatları
650 dolardan başlamaktadır ve kalitesi arttıkça fiyat da 15.000 dolarlara kadar çıkmaktadır fakat piyano satın alırken en ucuza kaçmamanızı biraz daha üst model bir piyano satın almanızı öneririz. Hobinizi gerçekleştirirken daha çok keyif almak adına kısa sürede sıkılmamanız için daha iyi bir piyano sizin piyanonuzla daha fazla vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Eğer piyano satın almak konusunda ve piyano fiyatları konusunda daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız piyano kursumuzdaki piyano öğretmenlerinin desteğini alabilirsiniz msn@erturgutsanatmerkezi.com adresine mail atarak bilgi alabilir doğru piyano satın alma tercihi yapabilirsiniz.

Piyano Kursu İzmir –

Bir cevap yazın