İzmir’deki Piyano Kursları

İzmir’de piyano dersi almak, ya da çocuğuna piyano dersi aldırmak isteyenler için İzmir’in çeşitli bölgelerinden piyano kurslarına bu yazımızda yer vereceğiz. Siz de bütçenize en uygun, oturduğunuz yere de yakın olan kursu seçip en kısa zamanda sanatın keyifli dünyasına adım atabilirsiniz.

Sıralayacağımız piyano kursları İzmir’de en çok tercih edilen piyano kurslarıdır.

Piyano Dersi İzmir Karşıyaka: Erturgut Sanat
Piyano Dersi İzmir Bornova: Art’n More
Piyano Dersi İzmir Buca: Rapsodi Sanat
Piyano Dersi İzmir Hatay: Söz Konusu Sanat
Piyano Dersi İzmir Narlıdere: Luvi Sanat
Piyano Dersi İzmir Mavişehir: 365 Sanat

Yukarıda ismi geçen piyano kurslarını arayıp piyano derslerinin gün ve saatlerini, ücretlerini öğrenebilirsiniz. Bahsedilen kurslar İzmir’in en eğlenceli, en sosyal ve renkli piyano kurslarıdır, eğitim kalitesi ve sanat anlayışıyla tercih edebileceğiniz kaliteli piyano kurslarıdır.

Piyano dersleri kız, erkek, küçük, büyük demeden herkesin katılabileceği derslerdir. Piyano severler bazen hobi olarak piyanoya başlayabiliyorlar, bazen ise konservatuara girebilmek için veya farklı sebepler için piyanoya başvurabiliyorlar.

Piyano tek başına hem eşlik eden, hemde melodi çalan bir müzik aleti olduğu için, tek başına bile konser verebiliyorsunuz. Piyano dersi almaya başlamadan önce ve almaya başladıktan sonra insanların genel olarak sorduğu sorular oluyor. Örneğin piyanoya her yaşta başlanılabilir mi? Bütün müzik aletlerine başlama yaşı ne kadar küçük olursa o kadar daha avantajlı oluyor ve genellikle çocuklar için 7 yaş ideal olmaktadır, fakat kaç yaşında olursanız olur, piyano dersleri almaya başlayabilirsiniz.

Bütün müzik aletlerinde olduğu gibi, piyanoda da dersler iki farklı yönde işlenmektedir. Amatörler için piyano dersleri bulunmaktadır ve aynı zamanda profesyoneller için. Piyano dersinizin amacına göre, nasıl bir yönün çizileceği belli olur, dolayısıyla ders almaya başlamadan önce, sizin ne kadar süre ve niçin piyano dersi almak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Piyano çalmak kolay mı ve ne kadar sürede bir parça çalabilirim diye soranlar oluyor. Bu tamamen sizin ne kadar piyano çalıştığınıza bağlıdır. Bazen her gün çalışanlar oluyorsa, bazen ise sadece derse geldiğinde çalanlar oluyor. Eğer sıkı bir çalışma yaparsanız birkaç ay içerisinde basit bir klasik parça çalabilirsiniz.

Bunun yanı sıra disiplinli bir şekilde ders aldığınız sürece ise birkaç haftada basit çocuk parçalarıda çalmaya başlayabilirsiniz. Bazıları amatör ve profesyonel arasında hangi piyano dersini almaları gerektiği konusunda kararsız kalabiliyorlar, fakat bu tür konular tamamen dersi alacak olan kişiye bağlıdır ve kararsız kalınmasına hiç gerek yoktur. Sınava veya konservatuara hazırlanıyorsanız profesyonel bir ders almanız gerekecek. Sadece hobi için yapıyorsanız amatör dersler alabilirsiniz.

Bir cevap yazın