Çocuklar için Piyano Egitimi

Çocuk yaşlarda başlangıçta çalım kolaylığı açısından en uygun müzik aleti piyanodur. En erken 4-5 yaşlarda piyanoya başlanması uygundur, aynı zamanda piyano çalmak çocuğa bir çok yönden artı değer katar. Piyano çalarken hem sağ eli hem de sol eli kullanmak farklı komutlar vermek zeka gelişimine katkıda bulunur, problemleri çözmede yardımcı olur, matematiksel zekayı güçlendirir ve çocuğu donanımlı hale getirir.

İstekli ve temel düzeyde yetenekli olan her çocuk piyano eğitimine başlayabilir. Çocuklar piyanoyu öğrenme süreci uzun ve sabır isteyen bir süreçtir hemen piyanoyu öğrenmek söz konusu değildir, ailelerin beklentileri de bu doğrultuda olmalıdırlar. Çocuğun piyano çalıp çalamayacağına yönelik gözlemi aile evde de yapabilir örneğin çocuk dinlediği şarkıları ezberleyebiliyor mu, evde şarkılara eşlik ediyor mu, bunlar çocuğun piyanoda başarılı olup olamayacağının belirtileridir.

Çocuk yaşlarda piyano eğitimiyle ilgili ayrıntılı bilgi almak için piyano kursu sitemizdeki iletişim bilgilerinden bize ulaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın